We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
General Purpose Tool Box, Double Latch, 26 in x 8 1/2 in x 9 1/2 in, Steel, Red
SKU
ORS5779969NA
by Proto
$204.99 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Removable steel tote tray.
- Heavy-duty side handles.
- Padlockable center hasp for security.
Category: Default Category
Removable steel tote tray. Heavy-duty side handles. Padlockable center hasp for security.
| Capacity Vol. [Nom] | 2 |
|---|---|
| 133 cu in | |
| Carrying Method | Handle |
| Color | Red |
| Depth [Nom] | 8-1/2 in |
| Finish | Steel |
| Handle Material | Plastic; Metal |
| Height [Nom] | 9-1/2 in |
| Includes | Tote Tray |
| Material | Steel |
| No. of Compartments | 2 |
| No. of Trays | 1 |
| Type | General Purpose |
| Width [Nom] | 26 in |
| Wt. | 19 lb |
| Brand | Proto |
|---|---|
| Weight (lbs) | 18.1400 |
| UPC | 662679991319 |
| MPN | 9969-NA |

Log In