We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
General Purpose Tool Boxes, Single Latch, 19 1/2 x 7 in x 7 1/2 in, Steel, Red
SKU
ORS5779977NA
by Proto
$108.99 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Removable steel tote tray.
- Heavy-duty side handles.
- Padlockable center hasp for security.
Category: Default Category
Removable steel tote tray. Heavy-duty side handles. Padlockable center hasp for security.
| Capacity Vol. [Nom] | 931 in³ |
|---|---|
| Carrying Method | Handle |
| Color | Red |
| Depth [Nom] | 8 in |
| Finish | Steel |
| Handle Material | Plastic; Metal |
| Height [Nom] | 7 in |
| Includes | Removable Tote Tray |
| Material | Steel |
| No. of Compartments | 2 |
| No. of Trays | 1 |
| Type | General Purpose |
| Width [Nom] | 19-1/2 in |
| Wt. | 8 lb |
| Brand | Proto |
|---|---|
| Weight (lbs) | 9.4700 |
| UPC | 662679991326 |
| MPN | 9977-NA |

Log In