We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HON Mod Low Credenza Top | 30"W | Traditional Mahogany Finish
SKU
HONLCL3020TPLT1
by HON
$61.88 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Belongs to the HON Mod Desk Collection
- Always beauty in simplicity, but you'll also find variety and value with totally adaptable Mod
- Add to a Mod credenza to create a finished look
- Durable laminate resists scratches, spills and stains
- Backed by the HON Limited 5-year Warranty
Category: Office Tables
This top for a low storage credenza is part of the HON Mod Desk Collection that delivers simplicity and adaptability to enhance your productivity. The contemporary design feels perfectly at home in either a private office or an open floor plan. Add this top to the Mod low storage credenza for a finished look. Durable, Traditional Mahogany laminate is scratch-resistant, spill-resistant and stain-resistant. Traditional Mahogany matches other Mod elements (sold separately) so you can create an office suite to fit your needs.
| Application/Usage | Credenza |
|---|---|
| Brand Name | HON |
| Depth | 20" |
| Dimensions | 1" Height x 30" Width x 20" Depth |
| Features | Durable |
| Features | Scratch Resistant |
| Features | Spill Resistant |
| Features | Stain Resistant |
| Height | 1" |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Manufacturer | The HON Company |
| Manufacturer Part Number | HONLCL3020TPLT1 |
| Packaged Quantity | 1 Unit |
| Product Line | Mod |
| Product Name | Mod Low Credenza Top | 30"W | Traditional Mahogany Finish |
| Product Type | Credenza Top |
| Shape | Rectangle |
| Weight (Approximate) | 31.30 lb |
| Width | 30" |
| Brand | HON |
|---|---|
| Weight (lbs) | 31.3000 |
| UPC | 194966436352 |
| MPN | HONLCL3020TPLT1 |


Log In