We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mod Low Credenza Top, 30w x 20w x 1h, Simply White
SKU
HONLCL3020TPLP1
by HON
$61.88 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Only 10 left
- Add to a Mod Credenza to create a finished look.
- Durable laminate resists scratches, spills, and stains.
- 1" thick desk top provides a sturdy, durable worksurface.
Category: Office Tables
Add to a Mod Credenza to create a finished look. Durable laminate resists scratches, spills, and stains. 1" thick desk top provides a sturdy, durable worksurface. Color: Simply White; Color Family: White; Overall Width: 30"; Overall Depth: 20".
| Color Family | White |
|---|---|
| Color(s) | Simply White |
| Compliance Standards | Meets or Exceeds ISTA Performance Standards |
| Edge Detail Profile | Square Edge |
| For Use With | HON® Mod Credenza |
| Global Product Type | Credenza Tops & Panels |
| Material(s) | Laminate |
| Overall Depth | 20" |
| Overall Height | 1" |
| Overall Width | 30" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Series Name | HON® Mod Series |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Brand | HON |
|---|---|
| Weight (lbs) | 31.3000 |
| UPC | 194966436338 |
| MPN | HONLCL3020TPLP1 |



Log In