We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lorell L-base Slanted Sign Holder Stand
SKU
LLR49208
by Lorell
$19.28 /PACKAGE
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Freestanding for easy sign display on your countertop or table
- Clear for easy viewing
- Made of thick acrylic to last
- Easy loading
Category: Office & Signage Signs
Use this versatile sign holder for more than freestanding sign display. Display images, calendars and any other document. Clear, 1.6mm acrylic allows easy viewing. Slanted Sign Holder stands on its own using its L-shaped base. Back lifts for easy insertion of letter-size messages.
| Application/Usage | Calendar |
|---|---|
| Application/Usage | Document |
| Application/Usage | Photo |
| Application/Usage | Sign |
| Brand Name | Lorell |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer Part Number | 49208 |
| Manufacturer | Lorell |
| Maximum Horizontal Media Size Supported | 8.50" |
| Maximum Vertical Media Size Supported | 11" |
| Media Size Supported | 8.50" x 11" |
| Packaged Quantity | 1 / Pack |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Acrylic |
| Product Name | L-base Slanted Sign Holder Stand |
| Product Type | Sign Holder |
| UNSPSC | 55121908 |
| Weight (lbs) | 1.4600 |
|---|---|
| Brand | Lorell |
| UPC | 035255492089 |
| MPN | 49208 |



Log In