We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lorell T-base Standing Sign Holder
SKU
LLR49207
by Lorell
$18.47 /PACKAGE
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Freestanding for easy sign display on your countertop or table
- Double-sided to reinforce or vary messaging
- Clear for easy viewing
- Made of thick acrylic to last
- Easy loading
Category: Office & Signage Signs
Use this versatile sign holder for more than freestanding and double-sided sign display. Display images, calendars and any other document. Clear, 1.6mm acrylic allows easy viewing. Standing Sign Holder stands on its own using its T-shaped base. This base on the bottom opens for easy insertion of letter-size messages.
| Application/Usage | Calendar |
|---|---|
| Application/Usage | Document |
| Application/Usage | Photo |
| Application/Usage | Sign |
| Brand Name | Lorell |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer Part Number | 49207 |
| Manufacturer | Lorell |
| Maximum Horizontal Media Size Supported | 8.50" |
| Maximum Vertical Media Size Supported | 11" |
| Media Size Supported | 8.50" x 11" |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Acrylic |
| Product Name | T-base Standing Sign Holder |
| Product Type | Sign Holder |
| UNSPSC | 55121908 |
| UPC | 035255492072 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.9600 |
| MPN | 49207 |
| Brand | Lorell |



Log In