We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Honor Roll Award Certificates, 11 x 8.5, Horizontal Orientation, Assorted Colors with White Borders, 30/Pack
SKU
TEPT2959
by TREND
$11.70 /PACKAGE
Delivered in 2-4 business days
In stock
Only 7 left
- Recognize a child's early school experience.
- Cheerful awards feature messages of accomplishment and celebration.
- Easy to personalize.
- Ready to frame.
Category: Teaching Materials
Recognize a child's school experience! Cheerful awards feature messages of belonging, accomplishment and celebration. Certificates are easy to personalize and printer compatible. Plus, they're ready to frame, so children can quickly and easily display their achievement. Horizontal Orientation. Theme: Honor Roll; Shape: Rectangle; Width: 11"; Height: 8.5".
| Border Color(s) | White |
|---|---|
| Color(s) | Assorted |
| Global Product Type | Student Awards |
| Height | 8.5" |
| Paper Weight | 24 lb |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 30% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Shape | Rectangle |
| Special Features | Horizontal Orientation |
| Theme | Honor Roll |
| Total Recycled Content Percent | 30% |
| Width | 11" |
| UPC | 078628029598 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.5100 |
| MPN | T2959 |
| Brand | TREND |




Log In