We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
3M Post-it Star and Heart-shaped Note Pads
SKU
MMM7350HRT
by Post-It
$7.66 /PACKAGE
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Leave reminders or call out important information.
- Sticks securely and removes cleanly in fun, on trend designs and shapes.
- Unique adhesive designed for use on paper or in planners.
- Fun designs for any occasion.
Category: Writing Pads
Brighten someone's day with these fun notes in die-cut pads. Leave important messages on multiple surfaces including computer monitors, office doors and walls. They are the perfect size for short notes and reminders. Notes are made with plant-based adhesive.
| Application/Usage | Computer |
|---|---|
| Application/Usage | Door |
| Application/Usage | Monitor |
| Application/Usage | Office |
| Application/Usage | Wall |
| Brand Name | Post-it® |
| Country of Origin | United States Minor Outlying Islands |
| Features | Self-adhesive |
| Features | Self-stick |
| Flag/Note Length | 3" |
| Flag/Note Size | 3" Width x 3" Length |
| Flag/Note Width | 3" |
| Front Ruling Type | Unruled |
| Manufacturer Part Number | 7350-HRT |
| Manufacturer | 3M |
| Number of Sheets per Pad | 75 |
| Packaged Quantity | 1 / Pack |
| Product Color | Pink |
| Product Color | Purple |
| Product Name | Die-Cut Notes |
| Product Type | Adhesive Note |
| Recycled | No |
| Shape | Heart |
| Shape | Star |
| UNSPSC | 14111530 |
| Weight (lbs) | 0.0900 |
|---|---|
| Brand | Post-It |
| UPC | 051131962385 |
| MPN | 7350-HRT |












Log In